Як вибирати керамічну плитку? Для дівчаток. Та й для чоловіків, які вміють читати головне.

Перед вибором облицювальної плитки поговоримо про ваші бажання в галузі естетики. Людям хочеться, щоб тішило око і не було похмурим. Найпростіше отримати щось веселеньке-це натулити яскравих плям у вигляді квіточок, морських цяцьок, та й тд. Звідси й проданість безглуздих пишнощів у вигляді червоних маків, тюльпанів, принтів із мальованими камінчиками, інкрустацій стразами та іншою дрібниці.

Давайте розберемося, чи це дає бажаний результат? 80% необдуманих принтів, вибраних для прикраси ванної кімнати або кухні, квіткові або просто кольорові бордюри, акцентні деталі та інше не покращують картинку простору, а маскують, а то й гірше підкреслюють відсутність композиції, кроку, масштабу Вашого приміщення. Чому так?

Працює все як в гардеробі жінки: якщо немає фігури, будь-який ефект від одягу малоефективний і працює проти. , продумуємо, де що стоїть, щоб не стирчало, не заважало, не сперечалося за розмірами, не тиснуло... виділяємо місця, куди приємно кинутиме погляд, де будуть особливо красиві та корисні куточки Вашої території.

Якщо монохромний, однотонний колір Вам не згоден, можна створювати композиційні рішення з двох видів/квітів, виходячи з гри на контрасті: слонова кістка-шоколад, чорне-біле, графіт-оранж, або на нюансах: сіре двох фактур, сіре двох відтінків. .

Білий глянець-білий матовий, дзеркальний глянець-глухий колір, що згущує. Потрібно сказати і про значущість фактур: вибирайте не лише очима, а й руками, адже вам доведеться взаємодіяти зі підлогою, стінами. Щодня торкаючись руками, плечем, ногами. Сподобалося оку-помацайте! Плитка буває навпомацки приємною, чи ні, холодною, теплою, під рукою Вам стане зрозуміло, наскільки зручно Вам митиме всю цю радість.

До речі, про практичність: мити потрібно все, і доглядати будь-яку поверхню, тому перш ніж відмовити собі в якомусь милому серцю фактурному рішенню, згадайте, як часто ви драите плитку зараз, і не думайте, що тепер доведеться робити це частіше. Ми рідко змінюємо ставлення до свого побуту, а іноді замість нас прибирання роблять спеціально навчені люди. Словом, не відмовляйте собі! Зважуйте естетику у співвідношенні з практичністю, щось обов'язково переважить.

Логічно зробити фон (основа, 70-80% і акцент (до 30%).

Не завжди, ой як не завжди, акцент повинен бути основним, прямий пупом землі і центром тяжіння і "стояти" на самому видному місці. Смак захований у ненав'язливості та невимушеності, друзі!

Технічне. Геометрія плитки. Купуючи, візьміть до рук не одну, а дві обрані Вами однакові плитки, щоб перевірити її геометрію. Лицьові стогін складіть всередину і перевірте її габарити- чи не стирчить якийсь із краєчок? Стирчить? Вкладати її буде складно. Але можливо. Крутий плиточник зможе замаскувати нерівності до 2-3 мм. Перевірте всі кути на наявність 90*.

Перевірте, чи немає опуклості, увігнутості самої площини. Це теж перевіряється, склавши два аналогічні екземпляри всередину. Однак купуючи плитку без відповідальної особи(психологія)-плиточника, начальника будівництва-навіть хорошу плитку споганивши кладкою, недбайливий будівельник завжди перекладе свою провину на Вас-так, мовляв, криву купили! Що з нею тепер робити?

І з'являються ознаки огидної кладки, жахливої ​​якості матеріалу і того, що дратує погляд-широкі шви. Чим якісніша плитка і професійніший плиточник, тим вже міжплитковий шов, а в ідеалі-просите безшовну кладку, це багато разів Вас порадує і в естетиці, і в догляді.

Якщо Ви точно вирішили обходитися без архітектора у вашому інтер'єрі, уникайте отруйних колорів-швидк набридне, а додати яскравості завжди можна кольоровими камінцями, рушниками, милком, свічками (набридло-викинув, віддав бабусі з сусіднього будинку і тп)

Не ліпіть квіточок-огірків-чайничків-вензелів. Для цього потрібно дуже тонко відчувати межу між добре/може бути/трандець повний.

І нарешті-завантажте не "гарна керамічна плитка", а "гарні ванни- картинки."

Відмовивши собі у допомозі фахівця, але скориставшись рекомендаціями з досвіду, що склався, звичайно, ви не вирішите в композицію і скульптурність приміщень, але отримаєте цілісність замість "дрипу" і нечуваності, пійдете від шаблонної картинки, будете більше схожі на Коко Шанель, ніж на бабусю- кульбаба з мільйоном квіточок у волоссі і сливової помадою в червоній сукні.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.