Площа: 400 м2
Рік: 2021
WB3
WB2
WB1
Reg4 Fin
Reg3 Fin
Reg2 Fin
Reg1 Fin
R4
R3
R2
R1
L3
L1
Hall5
Hall4
Hall3
Hall2
Hall1
Ent
ДЕТАЛІ ПРОЕКТУ:

Дизайн інтер’єру в мінімалізмі для клініки, Київ 2021

Замовити дизайн інтер’єру і ремонт клініки адміністрація вирішила тому, що з’явився спонсор, ремонт був застарілим, а вентиляція – непрацюючою, що порушує всі вимоги щодо медустанов.

Наші архітектори, інженери та топ-дизайнери інтер’єру раніше створювали дизайн медичних установ, і маючи досвід в цьому напрямку, працювали над проектом два з половиною місяці: технолог і архітектор погодили планувальне рішення, інженери видали техзавдання суміжним інженерам і архітектору, виходячи з технічних можливостей існуючої медустанови.

Візуалізація клініки була узгоджена досить швидко, а ось інженерна частина вимагала особливої уваги та внесення коригувань і в саму архітектурну композицію.

Дизайн медзакладу в майже 400 м2 вестибюля мають такі основні зони:

Вхідна група з адміністратором-консультантом, гардероб, реєстратура з архівом медичних карт, зал очікування, зона кавових автоматів і окремо зона банкоматів і вікно платних послуг клініки.

Було вирішено підкреслити стерильність медустанови світлими тонами інтер’єру, використавши фірмові кольори: білий, блакитний, а замість червоного додали трохи теракотових акцентів. Сучасний дизайн неможливий без фактур, звідси і дерево, гіпсові об’ємні панелі, оброблені для зміцнення будівельною хімією, що надає бетонну міцність виробам. До речі, про антивандальну міцність матеріалів в громадських приміщеннях: всі прохідні місця зашиваємо недорогими фактурними панелями з ДСП, цей же матеріал використовуємо для декоративної композиції з символікою і підсвічуванням вхідної зони клініки і реєстратури. Рекомендуємо використовувати фарбу, що миється або антивандальне покриття стін з кварцовим і скляним піском для додаткової міцності, при цьому дотримуємося тільки сертифікованих антиалергенних матеріалів. Наливна полімерна підлога забезпечить сучасний вигляд і стійкість до пошкоджень під час експлуатації.

Пристрій інженерних мереж для нового, сучасного дизайну існуючої клініки – відповідальне і складне завдання.

Виконати проект систем опалення, вентиляції та кондиціонування у вестибюлі поліклініки, враховуючи вимоги нормативних документів і при цьому не надто впливати на дизайнерські рішення, виявилося непростою, але цікавою і творчою роботою.

Інженерами проектного відділу розроблена концепція системи мікроклімату медичного закладу, що дозволить забезпечити комфортні температури взимку, відсікаючи холодне морозне повітря з вулиці, підтримувати прохолоду в спекотні літні місяці і весь рік вентилювати приміщення клініки.

На нашу думку, надзвичайно важливою частиною всіх інженерних мереж, що реалізує наша команда для даного вестибюля, є система вентиляції з рекуперацією тепла. Приплив свіжого повітря в зони очікування, реєстраційні стійки і достатній повітрообмін всього приміщення вестибюля поліклініки мінімізують поширення вірусних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом, позитивно впливає на самопочуття людей в цілому і на працездатність персоналу клініки. Провітрювання зон гардеробу і архіву з реєстраційними картками також є важливим фактором, який мінімізує поширення зайвих запахів і накопичення вологи.

Для системи охолодження повітря прийнято використати настінні блоки кондиціонерів інверторного типу, що дозволяють якісно охолоджувати влітку і підігрівати взимку повітря вестибюля з низьким споживанням електроенергії. Опалення в даному приміщенні поліклініки довелося повністю модернізувати – застарілі та неефективні чавунні радіатори та регістри були замінені на конвектори з мідно-алюмінієвими теплообмінниками, що дозволить отримати більше тепла від теплоносія центральної тепломережі медмістечка.

Концепція інженерних мереж, що будуть реалізовані, крім створення комфортного мікроклімату і відповідності чинним нормам, передбачає також економію на опаленні і кондиціонуванні за рахунок рекуперації та підбору енергоефективного обладнання.

Після захисту всіх технічних і стилістичних рішень об’єкт готовий до нового етапу свого перевтілення: скоро стартує дизайнерський ремонт клініки, пристрій системи вентиляції та кондиціонування, опалення, модернізація електропостачання, а готовий реалізований дизайн клініки обов’язково буде представлений в нашому портфоліо у вигляді фото готових ремонтів.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.