Власники квартир у новобудові перед ремонтом діляться на тих, кому потрібне перепланування, і тих, хто не хоче перепланування квартири. Найчастіше останні не хочуть з таких причин:

Вважають, що якщо план квартири придуманий архітекторами цілого будинку, про неї і так все вирішено добре і правильно.

  • Робити демонтаж та монтаж стін дуже дорого та довго
  • Ніколи не пробували переваг жити у зручнішій квартирі після її перепланування
  • Побоюються складнощів дозвільної документації після перепланування квартири.
  • Планування квартир всього будинку вирішуються архітекторами загалом, виходячи з нормативної бази, кількості кімнат, площі квартири та з розрахунком, що кожен новосел зробить перепланування квартири під себе, виходячи з особистих переваг, завдань та функціональних зон її складових. Навіть найменшу квартиру за допомогою перепланування можна покращити та збільшити. Квартири великих метражів перетворюються ще відчутніше.

Дорого та довго робити демонтаж та монтаж – найбільший міф в індивідуальних ремонтах квартир. Демонтаж у новобудові, якщо на руках будівельників є дизайн-проект з переплануванням квартири, виконується максимум за 2 дні, так само швидко проводяться супутні роботи: вивіз будівельного сміття та прибирання квартири. Монтаж стін згідно з проектом може зайняти від 2-3 днів до тижня. Відповідно, ціна на ці роботи може поміститися в 15000-35000 грн, якщо йдеться про новобудову.

Щоб відчути необхідність перепланування квартири, достатньо це оцінити на практиці. Не обмежуйтесь візитами до друзів, які вже зробили ремонт квартири. Домовляйтесь про перегляди з архітектурно-будівельними майстернями, дизайн-бюро, до архітекторів та дизайнерів, які вибираєте.. Картина буде повнішою, адже роботи виконувались на професійному рівні.

Законодавство говорить: якщо перепланування квартири не стосується несучих стін, жодна додаткова документація, окрім нового технічного паспорта на квартиру (так званого паспорта БТІ), не потрібна. Узаконення перепланування починається з нового техпаспорту на квартиру та завершується зверненням до нотаріуса або у відповідні державні реєстраційні служби – дозвільні центри. (!) (!) Сам техпаспорт замовляється легко та виготовляється швидко. За дозволом на ремонтно-будівельні роботи звертаються, якщо замість перепланування заплановано реконструкцію квартири: збільшення площі більш ніж на 4%, зменшення та посилення несучих конструкцій, зміну цільового призначення приміщення.

А тепер коротко повідомимо, які завдання вирішує перепланування квартири та чому варто замовити проект перепланування квартири. Вона регулює кількість та розміри санвузлів залежно від потреб та пріоритетів замовника, кількості проживаючих у квартирі. Дозволяє більш ергономічно використовувати весь простір, квартира стає більш зручною та функціональною. Збільшує фізично та візуально загальний простір, індивідуальні кімнати, місця складування. Враховує спосіб життя та індивідуальні потреби сім’ї в цілому та кожного її члена сім’ї.

Іноді перепланування квартири підганяється під найбільш зручне розміщення меблів, і квартири стає одночасно більш просторим і містким. Ціна на проект перепланування цілком доступна і стартує від ескізу перепланування та консультації архітектора 1,5-2 години, де кілька варіантів рішень ви отримаєте за 2000-5000 грн і до розробки повноцінного дизайн-проекту. І якщо врахувати, що заплатити потрібно один раз, а квартира з переплануванням та дизайнерським ремонтом радуватиме вас не один десяток років, все більше і більше людей воліють замовити дизайн-проект, адже за підлогу, стіни та стелю все одно доведеться платити, то нехай вони будуть гарні!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.